سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کردستان بازدید کردند

سه‌شنبه - 5 آوریل 2022
یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری کردستان بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: در ایام نوروز امسال یک میلیون و 700 هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و شهری استان از جمله منظر فرهنگی هورامان، روستاهای هدف گردشگری و بازارهای تاریخی بازدید کردند.

یعقوب گویلیان در گفت‌وگو با خبرنگار کردنامه اظهار داشت: بازدید گردشگران از اماکن گردشگری استان در عید نوروز امسال نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: از ۲۶ اسفندماه تا ۱۳ فروردین‌ماه سال‌جاری ۲۱ هزار و ۶۸۸ هزار نفر از طریق مرز سیرانبد بانه و باشماق مریوان وارد استان و ۱۸ هزار و ۴۱۶ نفر نیز از طریق مرزهای رسمی استان از کشور خارج شده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان ادامه داد: شهرستان‌های سروآباد، مریوان، بانه، سنندج و سقز به‌ ترتیب دارای بیشترین آمار اقامت مسافران نوروزی در استان بوده‌اند.

وی با اشاره افزایش ۱۵ درصدی اقامت و اسکان گردشگران نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا در استان ادامه داد: امسال ۳۵۳ هزار و ۳۹۲ نفر در مراکز اقامتی هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، بومگردی‌ها، مدارس و سالن‌های ورزشی اسکان داده شدند.

گویلیان در خصوص بازرسی از مراکز خدماتی در ایام عید نوروز نیز گفت: از مجموع بازدید‌های نظارتی از مراکز اقامتی استان در بازه‌ زمانی اعلام شده ۱۰ مورد تشویق، ۱۸مورد تذکر، ۷ مورد پلمپ و ۴ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس