سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

نمایشگاه عکس‌های قدیمی سنندج به مناسبت “روز سنه” برپا شد

یکشنبه - 24 آوریل 2022
نمایشگاه عکس‌های قدیمی سنندج به مناسبت “روز سنه” برپا شد

مایشگاهی از عکس های قدیمی شهر سنندج به مناسبت «روز سنه» (سنندج) ، به همت حوزه هنری کردستان و با همکاری شهرداری، شورای اسلامی و دفتر یونسکو در سنندج، عصر روز یکشنبه در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج گشایش یافت.

نمایشگاه عکس‌های قدیمی سنندج برگرفته از کتاب آلبوم سنندج تألیف “حامد شریعتی” شامل ۵۱ عکس قدیمی شهر سنندج در اندازه ۷۰*۵۰ از سال های ۱۲۶۰ تا ۱۳۵۷ است و در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

شریعتی در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کتاب آلبوم سنندج دارای ۲۷۵ صفحه بوده و در هشت فصل مختلف شامل نقشه‌های قدیمی سنندج، علما و مشاهیر این شهر، کارمندان، خوانین سنندج، بازاریان و کسبه، هنرمندان، ورزشکاران و سکه‌های قدیمی نگاشته شده است.

وی افزود: مطالب و تصاویر این کتاب در طول پنج سال و در بررسی میدانی و دیدار چهره به چهره با خانواده‌های قدیمی و تاریخی سنندج که تصاویری قدیمی در آلبوم‌های خانوادگی خود داشتند جمع آوری شده است.

این مولف کردستانی اضافه کرد: عکس‌های این اثر به توجه به زمان و مکان آنها و شخصیت‌های افراد در این هشت فصل منتشر شده و قدیمی‌ترین تصویر آن در بخش شخصیت‌ها مربوط به ‘امان الله خان’ و ‘سنجرخان’ در سال ۱۲۸۲ و در بخش اشیای مربوط به سکه‌های دوره قاجار و سال ۱۲۴۴ هجری قمری است.

نمایشگاه نمایشگاه عکس‌های قدیمی سنندج از چهارم تا ششم اردیبهشت در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج دایر بوده و از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدید علاقمندان است.

۶ اردیبهشت با تصویب در شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان روز سنه (سنندج) نامگذاری شده است به همین مناسبت به مدت یک هفته برنامه‌های فرهنگی وهنری در سطح شهر سنندج برگزار می‌شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس