سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

جشن ملی توت‌ فرنگی در کردستان برگزار می شود

جمعه - 29 آوریل 2022
جشن ملی توت‌ فرنگی در کردستان برگزار می شود

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان گفت: برگزاری جشن ملی توت‌ فرنگی در کردستان برگزار می‌شود.

یعقوب گویلیان در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در سنندج برگزارشد، اظهار کرد: استان کردستان دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های گردشگری و کشاورزی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، به سابقه برگزاری جشنواره‌های مختلف مرتبط با توت‌فرهنگی دراستان اشاره کرد و افزود: جشن ملی توت‌فرنگی چند سالی است که با همکاری خوبی از سوی مسئولان و مردم منطقه و همچنین استقبال گردشگران داخلی و خارجی در سطح استان برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه جشن ملی توت‌فرنگی در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در سنندج برگزار می‌شود، عنوان کرد: تلاش برای شناساندن ظرفیت‌های مختلف گردشگری کردستان، رونق کشاورزی، احیاء سنت‌های قدیمی و فرهنگ بومی، محلی و انتقال به نسل آینده، ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و جذب حداکثری گردشگران داخلی و خارجی به کردستان ازجمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

گویلیان یادآور شد: واحدهای بوم‌گردی و مراکر اقامتی سنندج با آمادگی کامل به مسافران و گردشگران حاضر در این جشنواره خدمات ارائه خواهند داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: امیدواریم امسال نیز با برنامه‌ریزی هدفمند شاهد افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی بوده و زمینه رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان را فراهم آوریم.

لزوم همکاری بین سازمانی برای توسعه گردشگری کشاورزی در کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، بر لزوم مشارکت و همکاری بین سازمانی برای توسعه گردشگری کشاورزی در استان تاکید کرد.

پیمان اسکندری در این جلسه گفت: استان کردستان از ظرفیت بسیار خوبی در بخش کشت و تولید توت‌فرنگی برخوردار است که باید به صورت هدفمند معرفی و به جامعه شناسانده شود و در زمینه اشتغالزایی بیش‌ازپیش از این محصول استفاده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، اظهار کرد: کشاورزان کردستانی سالانه ۷۰ هزار تن توت‌فرنگی تولید می‌کنند که  استان را به قطب تولید این محصول در کشور تبدیل کرده است.

او با بیان اینکه جشن ملی توت‌فرنگی در روزهای ۲۷و۲۸ اردیبهشت‌ماه در سنندج برگزار می‌شود، افزود: برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند باعث رونق اقتصاد کشاورزی و توسعه گردشگری در استان شود.

اسکندری همچنین از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در حاشیه این جشنواره خبر داد و یادآور شد: هدف از برگزاری این همایش ارائه  بهترین مقالات و کسب خروجی مفید برای برنامه ریزی های آینده استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، بیان کرد: انتظار می رود اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، نهادهای مربوطه و بخش خصوصی، این سازمان را در برگزاری این رویداد حمایت کنند تا بیش از پیش شاهد توسعه پایدار و رشد اقتصادی در کردستان باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس