سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

شرکت ذوب آهن اصفهان ۲۰ هزار میلیارد ریال در کردستان سرمایه گذاری می کند

جمعه - 29 آوریل 2022
شرکت ذوب آهن اصفهان ۲۰ هزار میلیارد ریال در کردستان سرمایه گذاری می کند

سنندج- ایرنا- سرپرست مدیریت شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت برای تکمیل زنجیره ارزش سنگ آهن در کردستان ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش کردنامه به نقل از ایرنا، ایرج رخصتی در جمع خبرنگاران استان کردستان در سنندج اظهار داشت: این استان جزو عرصه‌های غنی معدنی کشور است لذا این ظرفیت به علاوه حمایت مسوولان و وجود امنیت در این منطقه موجب ایجاد انگیزه شرکت ذوب آهن برای سرمایه گذاری در اینجا شده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری این شرکت در تکمیل زنجیره ارزش سنگ آهن کردستان در سه فاز انجام می شود، افزود: فاز نخست شامل استخراج، فرآوری و دانه بندی، فاز دوم شامل تولید کنسانتره و گندله و فاز سوم هم تولید محصول نهایی یعنی شمش فولاد است.

سرپرست مدیریت شرکت ذوب آهن اصفهان ادامه داد: براساس پیش بینی انجام شده این فعالیت در طی سه سال آینده به انجام می رسد و هر زمان که پهنه معدنی در اختیار ما قرار داده شود به سرعت عملیات اجرایی را آغاز می کنیم.

رخصتی یادآور شد: شرکت ذوب آهن اصفهان دارای شرکت های زیرمجموعه زیادی است که یکی از  آنها شرکت  پویش معادن است که در عرصه های معدنی کشور فعالیت ویژه ای دارد و این شرکت برای انجام فعالیت های لازم در کردستان مستقر خواهد شد.

وی اعلام کرد: میزان سرمایه گذاری انجام شده این شرکت در فاز نخست طرح تکمیل زنجیره ارزش سنگ آهن در کردستان پنج هزار میلیارد ریال، فاز دوم ۱۵ هزار میلیارد ریال و فاز سوم هم پنج هزار میلیارد ریال است.

سرپرست مدیریت شرکت ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: با اجرای این طرح برای بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد و به منظور کاهش هزینه ها هم اکثر این نیروها را از استان جذب خواهیم کرد.

تفاهم نامه سرمایه گذاری در تکمیل زنجیره ارزش سنگ آهن از اکتشاف و استخراج تا فرآوری کامل مواد معدنی امروز پنجشنبه بین شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و استانداری کردستان امضا شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس