سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

ظرفیت واحدهای اقامتی هفت شهر گردشگرپذیر کردستان تکمیل شد

چهارشنبه - 4 می 2022
ظرفیت واحدهای اقامتی هفت شهر گردشگرپذیر کردستان تکمیل شد

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان گفت: ظرفیت واحدهای اقامتی هفت شهر گردشگرپذیر استان شامل سنندج، بانه، مریوان، سروآباد (هورامان)، سقز، کامیاران و دیواندره در ایام تعطیلات عیدسعید فطر تکمیل شد.

یعقوب گویلیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردنامه اظهار داشت: ظرفیت بیشتر واحدهای اقامتی شهرهای گردشگرپذیر کردستان در این ایام به‌ صورت رزرو و یا اقامت مسافران تکمیل شده است که این نشان می‌دهد حجم بالایی از هموطنان و گردشگران، این استان را به‌ عنوان مقصد سفر در تعطیلات هفته‌ جاری انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این واحدها شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سنتی و خانه‌ مسافرهای دارای مجوز هستند، افزود: در شهرستان‌های بانه و مریوان علاوه بر تکمیل تمامی مراکز اقامتی دارای مجوز، مهمانسراهای ادارات، سالن‌های ورزشی، خوابگاه‌های آموزش و پرورش، مساجد و مدارس نیز برای اسکان تجهیز شده است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان ادامه داد: در این راستا شهرهای بیجار، قروه و دهگلان شهرهای پیشنهادی ما به عنوان شهرهای جایگزین برای سفر است که مسافران و گردشگران می‌توانند در این شهرها اقامت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه گردشگران ورودی به استان از اقامت در واحدهای غیرمجاز خودداری کنند، گفت: ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافران در همه ایام سال بویژه ایام تعطیلات از الزامات اماکن و واحدهای گردشگری بوده و نظارت بر فعالیت آنها از وظایف ستاد خدمات سفر کردستان است.

گویلیان در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل و هماهنگی میان دستگاه‌های مربوطه، میزبانان شایسته‌ای برای گردشگران و میهمانان ورودی به استان باشیم.

استان کردستان دارای ۳۲ هتل، ۲ هتل آپارتمان، ۲۲ مهمانپذیر و ۲۸ اقامتگاه بوم گردی است که ظرفیت اقامت این واحدها در هر شبانه روز پنج هزار نفر است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس