پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

دستگیری ۲۰ متخلف در عرصه ساخت و ساز غیر مجاز در سنندج

دوشنبه - 16 می 2022
دستگیری ۲۰ متخلف در عرصه ساخت و ساز غیر مجاز در سنندج

رییس کل دادگستری کردستان گفت: ۲۰ متخلف در عرصه ساخت و ساز غیر مجاز در سنندج دستگیر شدند که ۱۰ نفر از این افراد کارکنان شهرداری سنندج و ۱۰ نفر نیز از دلالان ساخت و سازهای غیرمجاز بودند.

به گزارش خبرنگار کردنامه، حجت الاسلام سید حسین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دستگیری‌ها با ورود جدی دادستانی مرکز استان رخ داد و در راستای تاکید همیشگی دستگاه قضایی استان بر احیاء حقوق عامه و صیانت از اراضی ملی و دولتی بود.

وی افزود: به دستور دادستانی به صورت مستقیم ۲۰ نفر از این افراد که بطور سازمان یافته مبادرت به تصرف اراضی ملی، دولتی و وقفی و به تبع آن تشکیل شبکه کلاهبرداری، رشاء و ارتشاء کرده بودند را در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

حجت‌الاسلام حسینی اضافه کرد: برای این افراد پرونده قضایی در دادگستری مرکز استان تشکیل شده است و همچنین یک نفر از این متهمین متواری است که بزودی دستگیر خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد: این اقدام در راستای تاکیدات مکرر دستگاه قضایی استان بر برخورد جدی و قاطع با زمین خواری و سوء استفاده از بیت المال صورت گرفته است و پیش بینی این است که تعداد این افراد در آینده به حدود ۳۵ نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد : دادستانی مرکز استان کردستان حسب پیگیری های جدی صورت گرفته مشخصات افراد متخلف دیگری را نیز استخراج کرده و طی دستور قضایی به اداره کل اطلاعات اعلام کرده است و طی روزهای آینده نتیجه این اقدامات اعلام خواهد شد.

عالی ترین مقام قضایی استان با بیان اینکه برخورد با دست اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی، ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز از راهبردهای مهم دادگستری کردستان است، افزود: با افرادی که به صورت غیر قانونی و بدون هرگونه دلیل اثبات مالکیت، نسبت به تصرفات غیرمجاز اقدام کنند، برخورد و از تصرفات غیر قانونی آن‌ها جلوگیری می‌شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس