دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

ورزشکاران هیئت نابینایان کردستان نیازمند حمایت مالی

شنبه - 13 آگوست 2022
ورزشکاران هیئت نابینایان کردستان نیازمند حمایت مالی

رییس هیئت ورزش نابینایان و کم بینایان استان کردستان گفت: هیات ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان کردستان در چندین رشته فعال است که ادامه فعالیت ورزشکاران آن نیازمند حمایت مالی است.

صلاح یوسفی در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: از دستگاه‌ها و اداره ورزش و جوانان انتظار داریم ما را حمایت کنند که تاکنون شهرداری سنندج با ما تعامل خوبی داشته‌اند.

وی با اشاره به حمایت کارخانه ایستک از تیم گلبال این هیات، افزود: خوشبختانه تیم گلبال ما در فصل گذشته توانست از لیگ دسته سه کشور به دسته دو صعود کند که کاری بزرگ بود.

رییس هیئت ورزش نابینایان و کم بنیایان استان کردستان ادامه داد: در ۱۸ اسفندماه سال گذشته مجمع انتخابات این هیات برگزار شد و ما عملا از ۱۵ فرودین امسال شروع به کار کردیم و توانستیم بعد از چند سال وقفه این هیات را احیا کنیم.

وی اضافه کرد: این هیئت دارای یک سالن چندمنظوره است که بسیار مورد استقبال ورزشکاران نابینا و کم بینای استان قرار گرفته است.

یوسفی گفت: تیم دوومیدانی این هیات نیز احیا شده و پنجم و ششم شهریورماه به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شوند.

وی همچنین به فعالیت دوباره تیم بانوان نابینا و کم بینای استان در رشته‌های شنا و شطرنج اشاره کرد و افزود: تاکنون توانسته‌ایم در هیات جدید رشته‌های گلبال، شنا، شطرنج، دوومیدانی، پاورلیفتینگ و کوهنوردی را فعال کنیم.

رییس هیئت ورزش نابینایان و کم بنیایان استان کردستان اضافه کرد: تیم شنای جوانان ما امسال به مسابقات کشوری اعزام شد که خانم سیما قادری توانست در این مسابقات دو رکورد کشوری را در ماده های ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد جابجا کرده و سه مدال طلا را از آن خود کند.

وی با اشاره به اینکه تیم پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان استان نیز امسال در کشور به مقام سوم دست یافت، ادامه داد: در حال حاضر هفت هیات شهرستانی ما در شهرهای سنندج، مریوان، بانه، سقز، کامیاران، قروه و دیواندره فعال شده و هیات شهرستان بیجار نیز در حال راه اندازی است.

وی یادآور شد: این هیئت هم اکنون دارای ۱۷۰ ورزشکار بیمه شده است و ۱۷۵ نفر دیگر را نیز شناسایی کرده‌ایم که تاکنون قدم در وادی ورزش نگذاشته‌اند و درصدد جذب آنها به ورزش هستیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس