دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

قرار گرفتن شهرهای سنندج و کامیاران در شرایط قرمز کرونایی

یکشنبه - 14 آگوست 2022
قرار گرفتن شهرهای سنندج و کامیاران در شرایط قرمز کرونایی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در جدیدترین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های سنندج و کامیاران در وضعیت قرمز(بسیار پرخطر)، بیجار و سقز در وضعیت نارنجی(پرخطر) و بانه، دهگلان، دیواندره، سروآباد، قروه و مریوان در وضعیت زرد(نسبتا پرخطر) قرار گرفت.

به گزارش کردنامه، بهرام کندایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها با توجه به تعداد موارد ابتلا، بستری در بخش و نیز مراقبت های ویژه کرونایی و موارد فوتی، شهرستان های سنندج و کامیاران، رنگ قرمز(بسیار پرخطر)، بیجار و سقز وضعیت نارنجی(پرخطر)، بانه، دهگلان، دیواندره، سروآباد، قروه و مریوان وضعیت زرد(نسبتا پرخطر) را به خود گرفتند.

وی با بیان اینکه، شهرستان سقز که در رنگ بندی هفته گذشته از جمله شهرستان های بسیار پرخطر بود در رنگ بندی جدید به رنگ نارنجی در آمد، افزود: شهرستان کامیاران نیز در رنگ بندی مذکور به رنگ قرمز(بسیار پرخطر) در آمده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه، بر طبق آخرین نقشه کرونایی کشور (۲۱ مرداد جاری) و در مقایسه با رنگ بندی هفته گذشته، تعداد شهرستان های قرمز و نیز آبی کاهش و به تعداد شهرستان های نارنجی و زرد در کشور افزوده شده است، عنوان کرد: در این بروزرسانی، تعداد ۷۸ شهرستان وضعیت قرمز(بسیار پرخطر)، ۱۸۴ شهرستان وضعیت نارنجی(پر خطر)، ۱۷۴ شهرستان وضعیت زرد(نسبتا پرخطر) و ۱۲ شهرستان نیز در وضعیت آبی(عادی) قرار گرفته‌اند.

کندائی خاطرنشان کرد: همانطور که از آمارها استنباط می‌گردد تمامی شهرستان‌های استان در درجاتی از وضعیت خطر(نسبتا پرخطر تا بسیار پرخطر) قرار گرفته‌اند و بنابراین همه ما باید در مقابله با این ویروس منحوس احساس مسئولیت نموده و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام نماییم که ان شاءالله این موج جدید را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی ضمن توصیه به دریافت دوز یادآور واکسن کرونا تصریح کرد: زدن ماسک، شستشوی مرتب دست، پرهیز از رفت و آمدها و تجمعات غیرضروری و حفظ فاصله اجتماعی از جمله پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا است که باید با جدیت کامل رعایت شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس