دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی در کردستان برگزار می‌شود

چهارشنبه - 24 آگوست 2022
جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی در کردستان برگزار می‌شود

دبیر سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی کردستان گفت: سومین دوره این جشنواره استانی و همچنین نخستین جشنواره استانی ورزشی مطبوعات با شعار «رسانه مطالبه گر، اثر موثر» در سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

به گزارش کردنامه، منصور اولی اظهار داشت: این دوره جشنواره به همت خانه مطبوعات و رسانه های استان، همیاری جامعه رسانه ای، همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و دستگاه های مشارکت کننده برگزار می شود.

وی افزود: ایجاد رقابت سالم برای تعالی بخشی حرفه ای اهالی رسانه، افزایش اعتبار و تاثیر رسانه ها در معادلات اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سیاسی در جامعه، توجه ویژه به بازتاب آثار و اثربخشی آنها، سوق دادن اهالی رسانه به سمت مطالبه گری و قدرت بخشی رسانه ها، گرایش رسانه ها به تولید محتوی و اثر بخشی به آثار و توجه ویژه به شکل گیری روزنامه نگاری توسعه در استان کردستان از اهداف این جشنواره است.

دبیر سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی کردستان با اشاره به این اینکه این جشنواره در سه بخش برگزار می شود گفت: بخش اصلی (با رویکرد مطالبه گری و اثرگذاری)، بخش ورزشی (با رویکرد ارتقای جایگاه رسانه های ورزشی) و بخش جنبی (با رویکرد شعار سال و بحران کرونا) است.

اولی اضافه کرد: قالب های بخش اصلی شامل مقاله، سرمقاله و یاداشت، خبر، گزارش مکتوب (خبری و غیرخبری)، مصاحبه، تیتر، عکس (تک عکس و گزارش تصویری)، طراحی و صفحه آرائی، طنز و تصویری (کاریکاتور) است.

وی افزود: بازه زمانی آثار برای شرکت در سومین جشنواره استانی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی و نخستین جشنواره ورزشی استانی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ۱۴۰۱ به زبان فارسی است.

وی از روزنامه نگاران، نویسندگان، خبرنگاران و عکاس های شاغل در مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان خواست برای شرکت در این جشنواره استانی تا آثار خود را برای شرکت در این رقابت رسانه ای – مطبوعاتی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی اظهار داشت: شرکت کنندگان می توانند حداکثر در ۲ قالب و در هر قالب سه اثر ارسال کنند و خبرنگارانی که کمتر از سه  اثر ارسال کنند از فرایند جشنواره حذف و در صورت ارسال آثار بیشتر از حد مجاز توسط صاحب اثر، دبیرخانه آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد کرد.

اولی گفت: علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره آثار خود از طریق سایت جشنواره به نشانی www.kurdestan.pressfestival.ir در فرمت pdf بارگذاری و در صورت نیاز می توانند با شماره تلفن ۰۹۹۰۹۷۲۰۴۸۵ راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

وی یادآور شد: ارسال آثار در بخش جنبی حتما باید مربوط به شعار سال «تولید؛ دانش ‌بنیان، اشتغال ‌آفرین، بحران کرونا» باشد و در غیر صورت برای داوری ارسال نمی شود.

ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس