دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

مرز مریوان فرصتی مناسب برای توسعه گردشگری مذهبی در کردستان

پنج‌شنبه - 25 آگوست 2022
مرز مریوان فرصتی مناسب برای توسعه گردشگری مذهبی در کردستان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: تردد زائران اربعین حسینی برای اولین‌ بار از مرز باشماق مریوان به کشور عراق، فرصتی مغتنم برای توسعه گردشگری مذهبی در کردستان است.

به گزارش کردنامه، یعقوب گویلیان در نشست با دستگاه‌های اجرایی خدمت‌رسان استان اظهار کرد: کردستان با وجود اماکن مذهبی، جاذبه‌های معنوی و فرهنگی فراوان ظرفیت‌ ویژه‌ای در حوزه گردشگری مذهبی دارد که باید با مدیریت صحیح از این ظرفیت‌‌ها در راستای توسعه‌ اقتصادی استان استفاده کرد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: هموطنانمان از سراسر کشور برای مشرف شدن به عتبات عالیات به مرز باشماق مریوان و استان مراجعه می‌کنند، لذا باید ساماندهی اماکن عمومی و تقویت زیرساخت‌های خدماتی جزو اولویت‌های دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد.
او عنوان کرد: علاوه بر خدمات مناسب به زائران می‌توان از این فرصت برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی استان استفاده کرد.

گویلیان در ادامه از آمادگی ۱۰۰ درصدی مراکز گردشگری و اقامتی استان‌ برای ارائه خدمات‌ شایسته به زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: رضایتمندی زائران و مسافران در ایام اربعین حسینی از مهم‌ترین اولویت‌های این نهاد اجرایی است.

اربعین حسینی حرکت بزرگ فرهنگی برای اتحاد جهان اسلام است

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان گفت: یکی از مظاهر مهم اربعین حسینی علاوه بر همه کارکردهای دینی، یک حرکت بزرگ فرهنگی برای اتحاد جهان اسلام است.
اکبر عظیمی در این جلسه اظهار کرد: تمام دستگاه‌های ذی‌ربط تلاش کنند زمینه و امکانات لازم را برای خدمات‌دهی مناسب به زائران اربعین حسینی مهیا کنند.
مدیر ستاد اقامه نماز کردستان افزود: اماکن عمومی از جمله نمازخانه‌های بین‌راهی به‌نوعی نشان‌دهنده سطح فرهنگ استان برای پذیرایی از مسافران و زائران است و انتظار می‌رود در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات و کاستی‌ها اقدام شود.
او با بیان اینکه مردم استان مردمی خونگرم و مهمان‌نواز هستند، اظهار کرد: مردم کردستان با همکاری و همراهی مسئولان برای استقبال از زائرانی که از این استان عبور می‌کنند، آمادگی کامل دارند.
عظیمی یادآور شد: امید است با همکاری دستگاه‌های اجرایی نقاط ضعف و قوت را شناسایی و در راستای خدمات‌رسانی مطلوب و در شان مهمانان و زائران فعالیت کنیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس