دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

بازدید استاندار کردستان از مجتمع گردشگری روستای نگل

جمعه - 26 آگوست 2022
بازدید استاندار کردستان از مجتمع گردشگری روستای نگل

استاندار کردستان، مدیرکل میراث فرهنگی و جمعی دیگر از مسوولان استانی به مناسبت هفته دولت از مجتمع گردشگری پل میرخان روستای نگل سنندج بازدید کردند.

به‌ گزارش کردنامه، اسماعیل زارعی‌کوشا روز پنجشنبه سوم شهریورماه ۱۴۰۱ در بازدید از مجتمع گردشگری پل میرخان روستای نگل، اقدامات انجام شده در این منطقه را قابل تحسین دانست و اظهار کرد: احداث این مجتمع در استان گردشگرپذیر کردستان و روستای تاریخی نگل از اهمیت بالایی برخوردار است و با استفاده از ظرفیت آن می‌توان در راستای رونق گردشگری و همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی استفاده کرد.
استاندار کردستان افزود: یکی از اولویت‌های مهم دولت در مباحث اقتصادی و رسیدن به رشد و توسعه استان، توجه به‌ سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار است.
او عنوان کرد: کردستان از استان‌های بااقتدار در بحث امنیت است و این مسئله می‌تواند در کنار جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متعدد زمینه جذب سرمایه‌گذاران و همچنین حضور گردشگران را بیش از پیش فراهم کند.

ایجاد زیرساخت‌های گردشگری رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی را به‌ دنبال دارد

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان با بیان اینکه گردشگری یکی از مزیت‌های اصلی اقتصادی استان است، گفت: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی را به‌دنبال دارد.


یعقوب گویلیان اظهار کرد: مجتمع گردشگری پل میرخان یکی از بزرگترین مجتمع‌ها و پروژه‌های زیرساختی در حوزه گردشگری استان است که در جوار روستای تاریخی نگل و در محور منظر فرهنگی هورامان احداث می‌شود.


مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، میزان سرمایه‌گذاری در این پروژه را ۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این مجتمع در بخش‌های متعددی از جمله پل معلق شیشه‌ای، زیپ‌لاین، رافتینگ، ایگل، رستوران، آلاچیق، شهربازی و هشت واحد اقامتی احداث می‌شود.


او عنوان کرد: این پروژه از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و در صورت تکمیل و راه‌اندازی، سهم زیادی از جذب گردشگر را به خود اختصاص خواهد داد.


گویلیان یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه استان در حوزه‌های گردشگری تاریخی، فرهنگی، طبیعی، مذهبی، دفاع مقدس و…، از طرح‌های سرمایه‌گذاری در این بخش به‌صورت ویژه حمایت خواهیم کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس