دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

خروج کردستان از رنگ قرمز کرونایی

شنبه - 27 آگوست 2022
خروج کردستان از رنگ قرمز کرونایی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد که در جدیدترین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد شهرهای قرمز(بسیار پرخطر) در کردستان به صفر رسید.

به گزارش کردنامه، دکتر بهرام کندایی با اعلام این خبر گفت: با اقدامات و تلاش های صورت گرفته توسط مدافعان سلامت و سربازان خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا در استان از قبیل افزایش شاخص واکسیناسیون، بیماریابی منظم، پیگیری، بستری و درمان موارد ابتلا و با همراهی سایر ادارات و سازمان های همکار در کنار مشارکت مردم عزیز، تب ابتلا به کرونا در کردستان پایین آمده و تعداد شهرهای قرمز به صفر رسید.

وی با بیان اینکه، بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها بر اساس موارد ابتلا، بستری در بخش و نیز مراقبت های ویژه کرونایی و موارد فوتی، شهرستان های سنندج، سقز و کامیاران رنگ نارنجی(پرخطر)،  بانه، بیجار، دهگلان، دیواندره، سروآباد و قروه وضعیت زرد(نسبتا پرخطر) و مریوان وضعیت آبی(عادی) را به خود گرفتند.

وی افزود: بر طبق آخرین نقشه کرونایی کشور (۴ شهریور جاری)، تعداد ۶۴  شهرستان وضعیت قرمز(بسیار پرخطر)، ۱۶۳ شهرستان وضعیت نارنجی(پر خطر)، ۲۰۷ شهرستان وضعیت زرد(نسبتا پرخطر) و ۱۴ شهرستان نیز در وضعیت آبی(عادی) قرار گرفته‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: همانطور که از آمارها استنباط می گردد بجز شهرستان مریوان که در وضعیت عادی قرار دارد، اکثر شهرستان های استان در درجاتی از وضعیت خطر قرار گرفته اند و بنابراین همه ما باید کماکان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساس باشیم که ان شاءالله این موج جدید را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

دکتر کندایی رعایت پروتکل های بهداشتی را تا حذف کامل ویروس ضروری بیان کرد و گفت: دریافت دوز یادآور واکسن کرونا، زدن ماسک، شستشوی مرتب دست، پرهیز از رفت و آمدها و تجمعات غیرضروری و حفظ فاصله اجتماعی از مهمترین اقدامات در پیشگیری و کنترل این بیماری است که همچنان باید رعایت و انجام شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس