دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

سرانه ورزشی کشور ۷۵ سانتی‌متر است/ وجود ۵۲۰۰ پروژه نیمه تمام

دوشنبه - 29 آگوست 2022
سرانه ورزشی کشور ۷۵ سانتی‌متر است/ وجود ۵۲۰۰ پروژه نیمه تمام

وزیر ورزش و جوانان گفت: میانگین سرانه ورزشی کشور در حال حاضر 75 صدم متر (75 سانتی متر) است که باید به دو تا سه متر افزایش پیدا کند.

به گزارش کردنامه، حمید سجادی روز دوشنبه (۷ شهریور ۱۴۰۱) در بازدید از ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج و در جمع خبرنگاران استان کردستان با بیان اینکه سوابق ورزشی استان کردستان بارز و مشخص است، افزود: کردستان در زمینه ورزش همگانی، کشتی، پهلوانی، رزمی و ورزش‌های توپی و سالنی از ظرفیت های خوبی برخوردار بوده و بیشتر رشته‌های ورزشی در این استان فعال است.

وی افزود: کردستان دارای ۵۰ هیات ورزشی فعال است که سعی خواهیم کرد در آینده بیشتر به این استان توجه کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: رویکرد مشارکت بخش خصوصی در استان کردستان فعال شده و تعدادی از اماکن ورزشی نیز به همت این بخش فعال شده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز افتتاحیه جام پرچم را در کردستان داشتیم که با مشارکت تعداد قابل توجهی ورزشکار آغاز شد و همچنین بیش از ۱۰ پروژه ورزشی نیز افتتاح و کلنگ زنی شد.

سجادی افزود: مسابقات جام پرچم در رشته مینی فوتبال (گل کوچیک) از سه هفته پیش در کشور ما آغاز شده که این رشته در سطح دنیا دارای فدراسیون جهانی بوده و مسابقات قاره‌ای آن نیز شکل گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به بررسی عملکرد استان‌ها طی روزهای آتی در تهران، گفت: بزودی نوبت کردستان است که برنامه یک ساله این استان را مجددا مرور، بررسی و جمع بندی می کنیم تا مشکلات و چالش ها را بررسی کرده و راهکارهایی را برای یک سال آینده این استان داشته باشیم که نقشه راه خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: وضعیت استان‌ها را همواره رصد می‌کنیم و رسیدگی به اهداف و شاخص‌ها را دنبال خواهیم کرد.

وی به برنامه های آتی این وزارت خانه نیز گریزی زد و عنوان کرد: در ورزش قهرمانی چند اتفاق مهم را در چند سال آینده داریم که برگزاری مسابقات آسیایی و المپیک پاریس از جمله این مسابقات مهم است که در این راستا نیازمند همکاری ادارات کل و هیات‌های استانی هستیم.

سجادی تاکید کرد: تعامل بین هیات‌ها و ادارات کل ما در استان‌ها می‌تواند موققیت کاروان ایران را رقم بزند.

وی از جمله رویکردهای این وزارت خانه را تقبل میزبانی رویدادهای بین المللی عنوان کرد و گفت: در این راستا از استان ها و بوِیژه استان کردستان نیز خواسته‌ایم که با توجه به ظرفیت خاص این استان، در آینده میزبانی مسابقات ملی و بین المللی را بیش از گذشته داشته باشند.

وی اعلام کرد: در حال حاضر پنج هزار و ۲۰۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح کشور وجود دارد که با استفاده از ظرفیت بخش دولتی، خصوصی و مواد قانونی سعی خواهیم کرد هر چه زودتر به اتمام برسند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: تجهیزات استان ها فرسوده شده و بودجه آنها کم است که احیای این تجهیزات هزینه بردار و خارج از توان استان ها است به همین دلیل باید از منابع موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس