دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

۱۸۴ هزار نفر عضو تعاونی‌های کردستان هستند

دوشنبه - 29 آگوست 2022
۱۸۴ هزار نفر عضو تعاونی‌های کردستان هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: در حال حاضر یک هزار و ۹۳۸ تعاونی در کردستان وجود دارد که ۱۸۴ هزار نفر کردستانی عضو آنها هستند.

به گزارش کردنامه، فرزاد پیشکاری روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان اظهار داشت: تعاونی‌های استان تاکنون برای ۱۷ هزار و ۴۶۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده اند.

وی افزود: از هفته تعاون سال گذشته تاکنون هفت هزار و ۵۷۵ نفر ساعت دوره آموزشی حضوری و ۵ هزار و ۲۱۹ نفر ساعت دوره آموزشی مجازی به اعضای تعاونی ها ارائه شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۶۱ شرکت تعاونی با سه هزار و ۱۲۶ نفر به ثبت رسیده است، گفت: ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به تعاونی های زنان سرپرست خانوار و معلولین استان نیز در این مدت پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر براساس آمارهای موجود سهم تعاون در اقتصاد کشور پنج درصد است که افزایش آن به ۲۵ درصد در اولویت قرار گرفته است.

پیشکاری در ادامه اعلام کرد: سهم اشتغال استان در سال جاری ۳۳ هزار و ۵۱۳ نفر بوده که تاکنون ۱۶ هزار و ۲۵۰ نفر آن در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است.

وی افزود: سال گذشته ۴۳۰ میلیارد ریال سهم استان در تسهیلات مشاغل خانگی بود که امسال به ۸۷۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۰ درصد معادل ۵۶۰ میلیارد ریال از سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی در استان توزیع شده است، اضافه کرد: در حوزه مشاغل پایدار روستایی هم ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات داریم که به طرح های تولیدی و اشتغالزایی در روستاهای استان پرداخت می شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اعلام کرد: از آغاز اجرای طرح مشاغل پایدار روستایی تاکنون به عبارتی طی سه سال اخیر چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به طرح های روستایی در استان تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ۵۱ طرح به مبلغ یک هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال در کارگروه های توسعه استانی و ملی مصوب شده است.

پیشکاری در پایان سخنان خود تجلیل از تعاونی‌های برتر، افتتاح ۱۹ تعاونی، رونمایی از خیابان تعاونی در بانه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان را از جمله مهمترین برنامه‌های هفته تعاون برشمرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس