دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

مجتمع صنایع‌ دستی سنندج به بهره برداری رسید

سه‌شنبه - 30 آگوست 2022
مجتمع صنایع‌ دستی سنندج به بهره برداری رسید

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور استاندار کردستان، مجتمع صنایع‌ دستی با اشتغالزایی ۱۱۰ نفر در سنندج به‌ بهره‌برداری رسید.

به‌ گزارش کردنامه، استاندار کردستان در آیین افتتاح مجتمع صنایع‌ دستی سنندج که با حضور جمعی از مدیران استانی، مسئولان و هنرمندان این شهرستان برگزار شد، گفت: بسیار خرسندیم که امروز شاهد افتتاح این مجموعه کارگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در مرکز استان هستیم.

اسماعیل زارعی‌کوشا اظهار کرد: استان کردستان به‌واسطه برخورداری از فرهنگ غنی و تنوع رشته‌های مختلف صنایع‌دستی دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر حمایت از تولید با توجه به شعار سال، افزود: «همه مسئولان و متولیان امر باید با حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران، زمینه اشتغال و توسعه اقتصادی استان را بیش از پیش فراهم کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان هم در آیین افتتاحیه این مجتمع گفت: مجتمع صنایع‌دستی سنندج از جمله مجتمع‌های بزرگ صنایع‌دستی در غرب کشور به‌شمار می‌رود که با افتتاح و بهره‌‌برداری از آن برای۱۱۰ نفر از هنرمندان منطقه شغل ایجاد شده است.

یعقوب گویلیان با بیان اینکه این مجتمع در سه طبقه و تعداد ۲۲ کارگاه احداث شده است، اظهار کرد: در این مجتمع اساتید صنایع‌دستی، هنرمندان و علاقمندان به این حوزه در کنار هم جمع می‌شوند تا ضمن تولید آثار ارزشمند و شناسنامه‌دار صنایع‌دستی، زمینه معرفی و عرضه این محصولات را در سطح داخل و خارج از کشور فراهم کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، افزود: «صنایع‌دستی استان مجموعه‌ای متنوع و ارزشمند از تولیدات هنرمندان خوش‌ذوق است که با بهره‌گیری از مواد اولیه بومی تولید و عرضه می‌شود.

او عنوان کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، حمایت از صنعتگران استان و تسهیل امور مربوطه را در اولویت کاری خود قرار داده و با تمام توان از این قشر پشتیبانی خواهد کرد.

گویلیان یادآور شد: امیدواریم با همکاری صنعتگران توانمند کردستان زمینه رشد و توسعه آثار ارزشمند صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان بیش از پیش فراهم شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس