دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

۹ هزار و ۶۱۸ نوزاد امسال در کردستان به دنیا آمدند

سه‌شنبه - 30 آگوست 2022
۹ هزار و ۶۱۸ نوزاد امسال در کردستان به دنیا آمدند

مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: در پنج ماهه نخست امسال 9 هزار و 618 واقعه ولادت در استان کردستان به ثبت رسيده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.1 درصد افزایش داشته است.

علی جوکار در گفت و گو با خبرنگار کردنامه، تعداد ولادت ثبت شده پسران را پنج هزار و ۱۵ مورد و دختران را چهار هزار و ۶۰۳ واقعه عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه در مقابل هر۱۰۰ واقعه دختر حدود ۱۰۹ واقعه پسر به ثبت رسيده است، افزود: بيشترين ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سني ۳۴-۳۰ سال با حدود ۳۰٫۵  درصد بوده که میانگین سن مادران در ولادت های ثبت شده ۳۰٫۵۳ سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان ادامه داد: فراوانی پنج نام اول پسران به ترتیب محمد با ۲۹۳ مورد، آیهان ۱۷۱، شاهان ۱۴۲، آراد ۱۲۴ و هیراد ۸۵ بوده و در دختران آنیا با ۱۸۶ مورد، دلوین ۱۰۰، نیلا ۸۳، ماهلین ۷۳ و سدنا ۷۳ مورد بوده است.

وی در ادامه تعداد وفات ثبت شده در پنج ماهه اول امسال را سه هزار و ۳۲۲ واقعه عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴٫۵ درصد کاهش داشته است.

جوکار تعداد وفات ثبت شده مردان را در سال جاری یک هزار و ۹۰۶ واقعه و تعداد زنان وفات یافته را یک هزار و ۴۱۶ مورد اعلام کرد و افزود: میانگین سن مردان فوت شده ۶۳٫۷۰ سال و زنان فوت شده ۶۹٫۸۸ سال بوده است.

وی عنوان کرد: در مقابل هر ۱۰۰ واقعه وفات ثبت شده زنان، حدود ۱۳۴واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس