دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

تجلیل وزیر کشور از مقام شهادت گونه بانوی مریوانی

شنبه - 10 سپتامبر 2022
تجلیل وزیر کشور از مقام شهادت گونه بانوی مریوانی

وزیر کشور در سفر به مرز باشماق از مرگ شهادت گونه بانوی مریوانی که جان خود را برای حفظ عفت خود از دست داد تجلیل و با خانواده وی ابراز همدردی کرد.

به گزارش کردنامه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، احمد وحیدی که برای بررسی وضعیت پایانه مرزی باشماق برای تردد زوار اربعین حسینی به این مرز سفر کرده بود در جریان این سفر و در گفتگو با خبرنگاران، ضمن تسلیت و تبریک درگذشت شهادت گونه “شلیر رسولی” گفت: این واقعه ناگوار نشان از عفت و پاکدامنی زنان کُرد است که حاضرند جانشان را فدای حفظ عفت و پاکدامنی‌شان کنند.

وی اضافه کرد: نوع درگذشت این بانوی بزرگوار یک الگو و سرمشق نه تنها برای دختران و زنان کُرد است، بلکه الگویی برای همه زنان و دختران ایرانی است.


وی گفت: بسیار متاثرم که جامعه ما دختری اینچنین را از دست داده است.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد با مجازات هرچه سریعتر فردی که قصد تعرض به این شیرزن کُرد را داشته، قلب مردم کردستان و ملت ایران تسکین یابد.

بر اساس تحقیقات اولیه بازپرس دادگستری مریوان،  در تاریخ ۱۴ شهریورماه سال جاری یکی از اراذل و اوباش این شهر، اقدام به گروگانگیری با قصد تعرض به یک زن ۳۶ ساله به هویت «شلیر رسولی» می کند که بعد از مخالفت و مقاومت این زن، او را از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت می کند.

گزارش می افزاید: این زن جوان بر اثر شدت جراحات وارده عصر روز پنجشنبه ۱۷ شهریورماه سال جاری در بیمارستان کوثر سنندج فوت کرده است.

پیکر مرحوم شلیر رسولی عصر پنجشنبه با حضور گسترده مردم مریوان تشییع و به خاک سپرده شد، مردم مریوان در این مراسم خواستار اقدام سریع دستگاه قضا در رسیدگی به این پرونده شده بودند. دادستان مریوان نیز در جمع مردم حاضر شد و بر تسریع در پیگیری پرونده و مجازات متهم تاکید کرد.

پیش از این نیز حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رییس دادگستری کردستان به رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان دستور داده بود موضوع را با سرعت و دقت پیگیری کنند و ابعاد مختلف حادثه را مورد بررسی ویژه قرار دهند.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین حسینی دستور رسیدگی خارج از نوبت به پرونده را در دادگاه کیفری یک استان صادر کرده و افزوده است: پرونده این حادثه باید توسط بازپرس و دادستان مریوان سریعا و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد. فرد متهم هم اکنون در بازداشت است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس