دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

رنگ قرمز و نارنجی از نقشه کرونایی کردستان خارج شد

یکشنبه - 11 سپتامبر 2022
رنگ قرمز و نارنجی از نقشه کرونایی کردستان خارج شد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در جدیدترین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد شهرهای قرمز (بسیار پرخطر) و نارنجی (پرخطر) در کردستان به صفر رسید.

بهرام کندایی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش مدافعان سلامت استان و با همکاری و هماهنگی سایر ادارات و سازمان های مرتبط و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، در جدیدترین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با افزایش شهرهای آبی و زرد در استان کردستان، موج هفتم کرونا در حال کنترل است.

وی با بیان اینکه گفت: بر اساس آخرین بروز رسانی‌ها از موارد ابتلا، بستری در بخش و نیز مراقبت‌های ویژه کرونایی و موارد فوتی، شهرستان‌های بانه، بیجار، دهگلان، سقز، سنندج و سروآباد رنگ زرد (نسبتا پرخطر)،  دیواندره، کامیاران، مریوان و قروه وضعیت آبی(عادی) را به خود گرفتند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: طبق آخرین نقشه کرونایی کشور (۱۸ شهریور جاری)، تعداد شهرستان های دارای وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) به صفر رسیده است، ۳۵ شهرستان وضعیت نارنجی (پر خطر)، ۳۴۲ شهرستان وضعیت زرد(نسبتا پرخطر) و ۷۱ شهرستان نیز در وضعیت آبی(عادی) قرار دارند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه هیچ شهری در استان کردستان در رنگ بندی قرمز یا نارنجی قرار ندارد بنابراین پیک هفتم کرونا در حال کنترل و در موارد ابتلا، بستری و فوتی نیز شیب نزولی داریم.

کندایی رعایت پروتکل های بهداشتی را تا صفر شدن کامل آمارهای ابتلا به کرونا در استان ضروری دانست و گفت: دریافت دوز یادآور واکسن کرونا، زدن ماسک، شستشوی مرتب دست، پرهیز از رفت و آمدها و تجمعات غیرضروری و حفظ فاصله اجتماعی از مهمترین اقدامات در پیشگیری و کنترل این بیماری است که همچنان باید انجام شود.

منبع: ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس