سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

برگزاری همایش یاوران وقف در سنندج

چهارشنبه - 28 سپتامبر 2022
برگزاری همایش یاوران وقف در سنندج

همایش یاوران وقف با حضور مسوولان استانی، واقفان و فعالان قرآنی در سنندج برگزار شد.

به گزارش کردنامه، استاندار کردستان در این مراسم، وقف را یکی از فرهنگ‌های ناب اسلامی نام برد که خیر و برکت زیادی از محل آن متوجه جامعه می شود.

اسماعیل زارعی کوشا افزود: موقوفات بسیاری را در استان کردستان داریم که منافع آنها باید براساس همان نیت واقف، هزینه و صرف شود.

وی مولدسازی موقوفات را یکی از مسایل بسیار مهم برشمرد و گفت: معاونت عمرانی استانداری از مولدسازی موقوفات استان حمایت خواهد کرد.

استاندار کردستان همچنین خواستار بازنگری در برخی از موقوفات استان شد و ادامه داد: وقف‌ها بهتر است که براساس نیازهای جامعه خرج شوند.

وی در پایان از تلاش ها و اقدامات اخیر اداره اوقاف و امور خیریه استان در ایام اربعین امسال تقدیر کرد و افزود: امسال برای اول بار میزبان زائران امام حسین (ع) بودیم که امیدواریم این خیر و برکت در سال های آتی نیز تداوم داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این مراسم، وقف را یکی از سنت‌های حسنه برشمرد که خیرات و برکات آن بعد از فوت فرد نیز شامل سایر افراد جامعه می شود.

حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی، نقش روحانیون را در شرایط کنونی بسیار مهم عنوان کرد و گفت: روحانیون می توانند فضای مثبت را به جامعه تزریق کنند و نگذازند مسایلی همچون تهمت و افترا دامنگیر جامعه شود.

وی یادآور شد: برای دریافت حقیقت باید تحقیق انجام شود و نباید به خاطر دنیای دیگران، خود را دچار گناه و معصیت کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان هم گفت: یکی از زمین‌های وقفی استان کردستان برای احداث تعاونی مسکن روحانیون اختصاص یافته است که در حال تغییر کاربری آن هستیم.

حجت الاسلام محمد کاروند همچنین از ایجاد ۳۰۰ شغل با راه‌اندازی کارگاه‌های خیاطی و قالیبافی در کردستان خبر داد و گفت: این کارگاه‌های بیشتر با هدف ایجاد شغل برای زنان بی‌سرپرست راه‌اندازی شده است.

وی در پایان برگزاری مسابقات قرآنی و برگزیده شدن بانوی سنندجی در مرحله بین‌المللی را از افتخارات اوقاف استان دانست.

در پایان این مراسم از یاوران وقف و برگزیدگان چهل‌ و پنجمین دوره مسابقات قرآن اوقاف استان کردستان تجلیل به عمل آمد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس