سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

بازدید بیش از ۳ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کردستان

یکشنبه - 16 اکتبر 2022
بازدید بیش از ۳ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کردستان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان، گفت: از تاریخ ۲۶ اسفند‌ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریورماه امسال، سه میلیون و ۸۶۳ هزار و ۹۹۲ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند.

به‌ گزارش کردنامه، یعقوب گویلیان در این‌باره اظهار کرد: جاذبه‌های تاریخی، دست‌ساز، طبیعی، مذهبی، تفریحی، صنایع‌دستی و فرهنگی به ترتیب، بیشترین آمار بازدید گردشگران را در این بازه زمانی به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در مدت زمان یاد شده ۹۲۶هزار و ۵۶۵ نفر گردشگر و مسافر در مراکز اقامتی رسمی و دارای مجوز استان اسکان داده شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان عنوان کرد: بیشترین اقامت در تاسیسات گردشگری استان به‌ ترتیب مربوط به هتل، مهمانپذیر، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های گردشگری و … بوده است و همچنین در این‌مدت، اقامتگاه‌های موقت مانند، مدارس آموزش و پرورش، مهمانسراهای ادارات و کمپ‌های موقت بیشترین سهم در اسکان مهمانان را داشته‌اند.

وی ادامه داد: هدف از این بازدیدها، نظارت بر نحوه رعایت موازین بهداشتی در واحدهای اقامتی و گردشگری، ایمنی و امنیت، کیفیت خدمات، بهداشت محیط‌کار، نمازخانه‌ها و اجرای نرخ‌نامه‌های مصوب بود که در این راستا تعداد ۳۴ مورد تذکر، ۷ مورد تشویق و یک مورد اخطار کتبی صادر شد.

گویلیان با تاکید بر تداوم بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری استان برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران در طول سال، یادآور شد: امید است با ارائه خدمات شایسته و کسب رضایتمندی گردشگران در سفر به کردستان، انگیزه حضور دوباره و زمینه‌ سازی برای انتخاب استان به عنوان مقصد گردشگری فراهم شود و آنگونه که شایسته است میزبان خوبی برای گردشگران باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس