سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی در سنندج آغاز شد

یکشنبه - 16 اکتبر 2022
مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی در سنندج آغاز شد

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان گفت: مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی از امروز 24 مهرماه در سنندج آغاز شد.

به گزارش کردنامه، حمیدرضا گوهری افزود: مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی با ثبت نام علاقه‌مندان در سایت جشنواره در کردستان آغاز شد.

وی عنوان کرد: در جشنواره امسال ۱۵۱ اثر در بخش‌های ملی ، آیینی و سنتی و زبان اشاره در جشنواره قصه‌گویی شرکت کرده‌اند که پس از مراحل بازبینی و داوری در نهایت ۲۳ اثر به مرحله استانی جشنواره راه پیدا کردند که در روزهای ۲۴ و ۲۵ مهرماه به رقابت با هم می‌پردازند و در نهایت برگزیدگان هر بخش به مرحله منطقه‌ای این جشنواره راه خواهند یافت.

سرپرست کانون استان کردستان خاطرنشان کرد: جشنواره قصه گویی با هدف تقویت حوزه های ارزشی و تربیتی جامعه و حفظ این میراث گرانبها و انتقال آن به نسل های آینده با رقابت سازنده شرکت کنندگان می تواند برگزار می شود.

حمیدرضا گوهری در ادامه تصریح کرد: مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «قصه صدای زندگی است» در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی در سنندج در حال برگزاری است. 

گوهری اعلام کرد: پس از رقابت در بخش های بزرگسال سه اثر ، آیینی و سنتی سه اثر ، کودک و نوجوان سه اثر، پدربزرگ و مادربزرگ سه اثر و زبان اشاره یک اثر به مرحله منطقه ای که در اصفهان برگزار می شود راه پیدا می کنند. 

گفتنی است داوری مرحله استانی جشنواره در کردستان  را ماریا احمدی،  کلثوم عثمان پور و یوسف کریمی از اساتید و کارشناس حوزه قصه و قصه گویی برعهده دارند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس