سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

امدادرسانی هلال احمر کردستان به ۳۶ هزار حادثه دیده در سال جاری

پنج‌شنبه - 27 اکتبر 2022
امدادرسانی هلال احمر کردستان به ۳۶ هزار حادثه دیده در سال جاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر استان در شش ماه نخست سال جاری به بیش از 36 هزار نفر در مناطق مختلف استان امدادرسانی کردند.

به گزارش کردنامه، پیام جلالی گفت: در شش ماه نخست سال جاری در حوادث جاده‌ای به ۶۷۷ نفر، خدمات مناسبتی به ۳۵ هزار و ۲۷۱ نفر، برف و کولاک ۹۳، شهری ۱۸، ریزش آوار ۱۰، کوهستان ۲۰ و خدمات حضوری به ۱۵ نفر امدادرسانی صورت گرفت.

وی تعداد کل حوادث به وقوع پیوسته را ۲۲۸ مورد برشمرد و افزود: در این مدت، ۳۰ هزار و ۵۲۰ نفر اسکان داده شدند که از این تعداد ۳۰ هزار و ۴۹۷ نفر گرفتار جهت ارائه خدمات مناسبتی اسکان داده شده و ۲۳ نفر نیز به دلیل حوادث جاده ای بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به عملیات امدادی و خدمات ارائه شده در حوادث شش ماه نخست سال جاری، ادامه داد: در طی این عملیات، مجموع کل نجات یافتگان ۱۳۲ نفر بوده که از این تعداد ۱۱۶ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۱۶ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

وی افزود: در عملیات های انجام شده، ۱۹۳ دستگاه آمبولانس، ۲۹۸ تیم عملیاتی و یک هزار و ۳۲ نفر امدادگر و نجاتگر به صحنه حوادث اعزام شده و ۷۲ مورد عملیات رهاسازی و دو عملیات اطفای حریق توسط این جمعیت صورت گرفت.

جلالی گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمت به هموطنان هستند و در جهت سلامتی و کمک رسانی به هموطنان گام برمی‌دارند و در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با اطلاع به ۱۱۲ تیم های امدادی جهت ارائه خدمات در کمترین زمان به محل اعزام می‌شوند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس