سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

تحقق ۸۴ درصدی تعهد اشتغال میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان

پنج‌شنبه - 10 نوامبر 2022
تحقق ۸۴ درصدی تعهد اشتغال میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کردستان از محقق شدن ۸۴ درصدی تعهد اشتغال این اداره‌ کل در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به‌ گزارش کردنامه، یعقوب گویلیان در این‌باره گفت: این اداره‌کل به‌منظور تحقق شعار سال و توسعه کسب‌وکارهای استان در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‍‌دستی، توجه حداکثری خود را بر ایجاد اشتغال و تحقق سیاست‌‎های پیش‌بینی شده متمرکز کرده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه تاکنون ۸۴درصد از تعهد اشتغال این مجموعه محقق شده است، اظهار کرد: سهم تعیین‌شده برای این اداره‌کل در حوزه‌های سه‌گانه توسط کارگروه‌های ذی‌ربط برای سال‌جاری، ۱۱۸۳ نفر بوده است.
او عنوان کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده و همچنین ایجاد فضای مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران، تاکنون ۹۹۵ شغل جدید در استان ایجاد شده است.
گویلیان ضمن قدردانی از همکاری دستگاه‌های مربوطه و همچنین بانک‌های عامل در فرآیند اختصاص تسهیلات به جامعه هدف، وضعیت اشتغال ایجادشده را رضایت‌بخش دانست و افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود میزان اشتغال‌زایی در ماه‌های آتی نیز ارتقا یابد.
او یادآور شد: خوشبختانه پروژه‌های متعددی با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حال اجرا است.
گویلیان با بیان اینکه صنعت گردشگری و صنایع‌دستی نقش مهمی در ایجاد فرصت‌های شغلی و رونق اقتصادی دارد، گفت: با سرمایه‌گذاری و توجه به این حوزه‌ها می‌توان زمینه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی را بیش از پیش فراهم کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس