یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

آمادگی ۶۵۵ نفر در ۳۱ راهدارخانه ثابت و سیار کردستان برای زمستان امسال

جمعه - 16 دسامبر 2022
آمادگی ۶۵۵ نفر در ۳۱ راهدارخانه ثابت و سیار کردستان برای زمستان امسال

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، ۶۵۵ نفر از نیروهای راهداری در ۳۱ راهدارخانه ثابت و سیار، آماده ارایه خدمت در زمستان امسال هستند.

به گزارش کردنامه به نقل از اداره راه و شهرسازی کردستان، رامبد نوذری با اشاره به آغاز طرح راهداری زمستانه از ۱۵ آبان در استان اظهار داشت: این تعداد راهدار شامل ۵۵۰ نیروی فعال راهداری بخش دولتی و ۱۳۵ نیروی بخش خصوصی در اختیار این اداره کل هستند که فعالیت آنان تا ۲۰ فروردین سال ۱۴۰۲ در محورهای شهری و روستایی تداوم خواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر در استان ۲۶ راهدارخانه ثابت و پنج راهدارخانه سیار وجود دارد که برای استقرار ماشین‌آلات و پرسنل در حین اجرای طرح زمستانه ساماندهی شده‌اند، البته بخشی از این راهدارخانه‌ها به اسکان کسانی که در جاده‌ها مانده و دچار مشکل می‌شوند اختصاص پیدا می‌کند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان ادامه داد: راهداران بخش دولتی موظف به ارایه خدمات در تمام محورهای شهری و روستایی هستند اما نیروهای بخش خصوصی تنها در راه‌های روستایی و در مواقع بارش برف مشغول به کار می‌شوند.

وی به تعداد ماشین آلات آماده شده برای اجرای طرح راهداری زمستانه اشاره کرد و گفت: ۳۱۶ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در بخش دولتی و ۱۰۵ دستگاه در بخش خصوصی در اختیار راهداران قرار گرفته است تا بتوانند در اسرع وقت نسبت به برف روبی و پاکسازی راه های شهری و روستایی در مواقع بارش اقدام کنند.

نوذری با بیان اینکه ۳۶ اکیپ راهداری در بخش دولتی و ۳۵ اکیپ بخش خصوصی آماده خدمات‌رسانی هستند، یادآور شد: همچنین ۳۵ هزار تن شن و ماسه نیز خریداری و برای مواقع بخبندان در راهدارخانه‌های استان ذخیره شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس