یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

 آغاز طرح امداد و نجات زمستانه در کردستان

چهارشنبه - 28 دسامبر 2022
 آغاز طرح امداد و نجات زمستانه در کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از آغاز طرح امداد و نجات زمستانه در جاده‌های مواصلاتی استان و آمادگی27 پایگاه امداد و نجات در استان خبر داد.

به گزارش کردنامه، دکتر پیام جلالی با اشاره به فرارسیدن فصل بارش و آمادگی هلال‌احمر برای امدادرسانی در حوادث زمستان گفت: طرح امداد زمستانه هر سال به صورت سراسری با مشارکت مدیریت بحران، پلیس راهور، اورژانس، راهداری و … برگزار میگردد که این طرح به منظور امدادرسانی در جاده‌های استان و همزمان با آغاز فصل سرد سال شروع شده و تا ۲۵ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد هماهنگی بیشتر و ارتقای توان عملیاتی دستگاه‌های خدمت‌رسان جهت ارائه خدمت به هموطنان بیان کرد و افزود: طرح زمستانه، امدادرسانی به حوادث و سوانحی را که با توجه به شرایط آب و هوایی در فصل زمستان رخ می‌دهد، تسریع می بخشد و خدمات بهتر و سریع‌تری به مردم حادثه دیده ارائه می شود.

وی عنوان کرد: در کردستان، ۱۳ پایگاه امداد و نجات ثابت، ۴ پست موقت و ده تیم پشتیبان همچون گذشته در تمامی محور‌های مواصلاتی این استان، آماده خدمت رسانی به هموطنان خواهد بود و تعداد ۱۷ دستگاه آمبولانس و ۱۲ دستگاه خودروی نجات در سطح استان تکمیل کننده خدمت رسانی عوامل این جمعیت در طرح امداد و نجات زمستانه خواهد بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه اظهار داشت: هلی کوپتر امدادی جمعیت هلال احمر کردستان در آشیانه هلال احمر استان مستقر است و همچنین تیم های عملیاتی هلال احمر، به صورت ۲۴ ساعته در پایگاه‌ها و پست‌های موقت و کشیک شعب جهت ارائه خدمات آماده می باشند و علاوه بر امدادرسانی به خودروها و آسیب دیدگان، در قالب این طرح خدمات دیگری از جمله توزیع بسته غذایی، اسکان اضطراری و… نیز برای مسافران در نظر گرفته شده است.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲ نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود، با توجه به اینکه کردستان منطقه ای کوهستانی می باشد،  لازم است رانندگان قبل از سفر با اطلاع کامل از وضعیت محورهای مواصلاتی و همراه داشتن تجهیزات متناسب با آن محورها سفر کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس