سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

میزان ولادت در کردستان ۱٫۸ کاهش یافت

چهارشنبه - ۴ آبان ۱۴۰۱
میزان ولادت در کردستان ۱٫۸ کاهش یافت

مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: میزان ولادت به ثبت رسيده در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 1.8 درصد کاهش داشته است.

علی جوکار در گفت و گو با خبرنگار کردنامه، اظهار داشت: در شش ماهه اول امسال ۱۱ هزار و ۵۹۹ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۸ درصد کاهش داشته است.

وی تعدادولادت ثبت شده پسران را ۶ هزار و ۴۷ واقعه و تعداد ولادت ثبت شده دختران را ۵ هزار و ۵۵۲ واقعه اعلام کرد و گفت: بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی ۳۴-۳۰ سال با حدود ۳۰٫۴ درصد بوده است.

جوکار ادامه داد: نسبت جنسی حاصل ازثبت ولادت برابر ۱۰۸٫۹ بوده است یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه تولد دختر حدود ۱۰۹ واقعه پسر به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین سن مادران در ولادت های ثبت شده ۳۰٫۵۶ سال بوده، افزود: فراوانی پنج نام اول پسران به ترتیب محمد ۳۴۴ مورد، آیهان ۲۰۴، شاهان ۱۶۶، آراد ۱۵۳ و هیراد ۱۰۳ مورد و دختران آنیا ۲۲۲ مورد، دلوین ۱۲۶، نیلا ۹۹ ، ماهلین ۸۷ و سدنا ۸۴ مورد بوده است.

 مدیرکل ثبت احوال کردستان تعداد وفات به ثبت رسیده در شش ماهه نخست امسال را ۴ هزار و ۳۰ واقعه اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸٫۹ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: تعداد وفات ثبت شده در مردان ۲ هزار و ۳۲۳ و در زنان یک هزار و ۷۰۷ واقعه بوده است.

جوکار میانگین سن مردان فوت شده را ۶۳٫۹۴ سال و میانگین سن زنان فوت شده را ۶۹٫۹۷ سال عنوان کرد و افزود: نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات برابر ۱۳۶٫۱ بوده یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه وفات ثبت شده زنان حدود ۱۳۶ واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است.

وی تعداد ازدواج ثبت شده در مدت مذکور را ۶ هزار و ۳۷۱ مورد اعلام کرد و ادامه داد: میانگین سن ازدواج بار اول مردان ۲۷٫۸۸ سال و میانگین سن ازدواج بار اول زنان ۲۳٫۸۱ سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان یادآور شد: در۶ ماهه نخست امسال تعداد ۲ هزار و ۴۱۰ واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده است که میانگین سن طلاق بار اول مردان ۳۶٫۳۲ سال و میانگین سن طلاق بار اول زنان ۳۱٫۷۱ سال بوده است.

image_pdf

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها