سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

جایگاه کردستان در رتبه چهارم بیکاری و هفتم طلاق کشور

چهارشنبه - ۵ بهمن ۱۴۰۱
جایگاه کردستان در رتبه چهارم بیکاری و هفتم طلاق کشور

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان، جایگاه کردستان در معضل بیکاری را چهارم و در طلاق، هفتم کشوری اعلام کرد.

به گزارش کردنامه، فرانک رستگارنسب مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و سلامت استان اظهار داشت: از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی و چالش‌های استان بحث بیکاری و وضعیت معیشتی  است.

رستگارنسب افزود: بر اساس نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله، کردستان در نرخ بیکاری در سال ۹۸ در رتبه چهارم کشور و بر اساس گزارش‌های مرکز آمار در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ استان در رده‌های اول قرار دارد.

وی بیان کرد: طلاق یکی دیگر از عمده آسیب‌های اجتماعی در استان است که  جزو هفت استان اول کشور هستیم و بحثی نگرانی کننده است.

به گفته این مسوول، این وضعیت در شهرهای قروه و کامیاران وضعیت بدتری داشته که البته در همین دو شهر آمار ازدواج بیشتر از سایر شهرهاست. 

رستگارنسب، رشد بی‌رویه حاشیه‌نشینی در شهرهای استان را نیز از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: هر چند در این زمینه نسبت به دیگر استان‌ها در شرایط مطلوبی هستیم اما همچنان در استان روند افزایشی دارد و عدم توجه به توسعه روستایی و مسائل شهرنشینی باعث بروز این آسیب‌ اجتماعی می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان خودکشی، نزاع‌های دسته جمعی را از دیگر ‌چالش‌های مهم استان نام برد و افزود: در این زمینه وضعیت مناسبی نداریم.

وی در رابطه با موضوع  وضعیت و حضور دانش‌آموزان در مدارس نیز گفت:  مدیران مدارس نسبت به عدم حضور دانش آموزان در مدرسه توجه ویژه داشته باشند و پیگیر علت عدم حضور آنان باشند.

منبع: فارس

image_pdf

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها