سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

شهردار سنندج لایحه بودجه ۱۴۰۲ را به شورای شهر تقدیم کرد

پنج شنبه - ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
شهردار سنندج لایحه بودجه ۱۴۰۲ را به شورای شهر تقدیم کرد

شهردار سنندج لایحه بودجه 2 هزار و 353 میلیارد تومانی سال 1402 شهرداری را تحویل اعضای شورای اسلامی شهر داد.

به گزارش کردنامه، سیدانور رشیدی در جلسه شورای اسلامی شهر سنندج، با بیان اینکه ورود و نظارت اعضای شورای اسلامی به حوزه‌های مختلف شهر موجب پیشبرد بیشتر در مدیریت شهری می‌شود، عنوان کرد: نظارت شورا زمینه را برای شفاف سازی بیشتر فعالیت ها و پیشبرد اهداف فراهم می کند.

شهردار سنندج افزود: همراهی تمام مدیران شهرداری با اعضای شورای شهر مسیر نظارت را تسهیل و زمینه خدمت رسانی بیشتر فراهم می سازد.

وی گفت: هر اندازه جنبه نظارتی شورای اسلامی افزایش یابد به همان میزان به خدمات رسانی شایسته به مردم و توسعه شهر کمک می‌کند.

وی با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری سنندج و رشد ۲ برابری آن نسبت به بودجه سال جاری خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۲ با ریل گذاری و نگاه تخصصی و دید توسعه محوری همه نقاط شهر سعی کرده ایم زمینه را برای تحقق عدالت اجتماعی در خدمات رسانی به همه شهروندان در مناطق و نواحی مختلف به ویژه حاشیه شهر فراهم سازیم.

شهردار سنندج با بیان اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری با رشد ۲ برابری نسبت به سال گذشته ۲ هزار و ۳۵۳ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، گفت: مناطق حاشیه در برنامه های سال آینده در محور اصلی مدیریت شهری سنندج خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: نیاز شهر در بخش‌های مختلف در درآمد و هزینه‌های بودجه‌ای سال ۱۴۰۲ کاملا دیده شده است.

وی به پیش بینی ۳۵۰ کیلومتر آسفالت در سطح شهر و در نظر گرفتن ۲۰ خیابان اصلی در این خصوص، افزود: ۷۰ درصد بودجه به پروژه‌های عمرانی و ۳۰ درصد به هزینه های جاری اختصاص یافته است.

شهردار سنندج از اجرایی شدن شهرداری الکترونیک و ارائه خدمات شهرداری در ۶ ماهه اول سال آینده خبر داد و گفت: این مهم نقش بسزایی در کاهش میزان حضور فیزیکی شهروندان و افزایش هرچه بیشتر خدمات رسانی به مردم خواهد داشت.

رشیدی تصریح کرد: مولدسازی نقدینگی از برنامه شهرداری سنندج در سال آینده است و در قالب این برنامه املاک موجود را به نفع اجرای پروژه های عمرانی مولدسازی نقدینگی خواهیم کرد. وی گفت: پروژه های سرمایه گذاری خوبی در حوزه فضای سبز و پارک های آبی تعریف شده و سرمایه گذارانی هم اعلام آمادگی کرده اند.

شهردار سنندج تصریح کرد: در حوزه آسفالت، فضای سبز، مسائل زیست محیطی و …پروژه های مختلفی تعریف شده که امیدواریم اجرای آن زمینه رضایتمندی هرچه بیشتر مردم را فراهم سازد.

رشیدی به توفیقات حاصله و رضایتمندی مردم در ستاد برفروبی هم گریزی زد و گفت: با برنامه ریزی و مدیریت خوبی که صورت گرفت با وجود بارش سنگین برف توانسته ایم زمینه رضایتمندی مردم را فراهم سازد.

image_pdf

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها