تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آذر 1395 - 10:21
کد خبر : 44
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای امنیت کردستان از گذر توسعه تأمین می شود بسته هستند

امنیت کردستان از گذر توسعه تأمین می شود

امنیت کردستان از گذر توسعه تأمین می شود

کردنامه: بهرام نصراللهی زاده در نشست دبیرخانه انجمن های تخصصی و صاحبنظران توسعه سازمان برنامه و بودجه استان کردستان در سنندج، با اشاره به اینکه توسعه بیشتر یک فرآیند اجتماعی است تا اقتصادی، اظهار کرد: مجموعه ای از گره های ذهنی و نگرشی در حوزه توسعه در استان کردستان وجود دارد و تا این موانع

کردنامه: بهرام نصراللهی زاده در نشست دبیرخانه انجمن های تخصصی و صاحبنظران توسعه سازمان برنامه و بودجه استان کردستان در سنندج، با اشاره به اینکه توسعه بیشتر یک فرآیند اجتماعی است تا اقتصادی، اظهار کرد: مجموعه ای از گره های ذهنی و نگرشی در حوزه توسعه در استان کردستان وجود دارد و تا این موانع ذهنی برطرف نشوند، روند توسعه به کندی پیش می رود.

وی افزود: چند سال گذشته برگزاری نشست های هم اندیشی و مجمع های مشورتی با نخبگان و صاحبنظران توسعه در حوزه های مختلف سبب  بوجود آمدن گفتمان توسعه و نزدیکی بیشتر این گروههای مرجع به مراکز اجرایی و اجماع بیشتر بر روی موضوع توسعه شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان خاطر نشان کرد: نخبگان باید مطمئن باشند که اندیشه ها و مشورت های آنان موجب خلق فضای اجرایی قوی و کارآمد می گردد.

نصراللهی زاده گفت: دولت قوی جامعه قوی ایجاد نمی کند بلکه این جامعه قوی است که دولت قوی ایجاد می کند بنابر این باید بر روی توانمند سازی اجتماعی و فراوانی نهادها و مراکز تولید فکر و اندیشه تمرکز داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: نباید در فرآیند توسعه بیش از حد دچار برنامه زدگی شویم بلکه باید از برنامه های تهیه شده و اسناد بالادستی استان به نحو احسن و در راستای خلق ثروت و تأمین رفاه، معیشت و زندگی متعالی برای مردم بهره ببریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین با تأکید بر اینکه استان کردستان از توسعه نیافتگی و عدم برخورداری تاریخی رنج می برد، گفت: توسعه باید به همه نیاز های مادی و غیر مادی جامعه پاسخ دهد و همه اولویت ها، الزامات و روش های مطلوب این فرآیند مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه فرآیند توسعه نیافتگی دلایل متعدد دیگری نیز دارد، گفت: امروز همه بخش های مختلف نظام این واقعیت را قبول دارند که امنیت کردستان از گذر توسعه تأمین می شود و این باور را عمیقاً قبول دارند که شکاف های احتمالی ناشی از توسعه نیافتگی است.

بهرام نصر اللهی زاده افزود: مدیران استان باید ریسک مدیریتی بیشتری داشته یاشند و با اجرای برنامه ها و پروژه های توسعه محور در ارتقای شاخص های توسعه یافتگی در استان نقش پررنگ تری ایفا کنند.

وی از جذب سرمایه گذار خارجی بعنوان یکی از راهکارهای اساسی تولید و تأمین منابع مالی برای پروژه ها نام برد و گفت: سازمان برنامه و بودجه استان کردستان تلاش می کند در فرآیند توسعه استان کلید و گره گشای مشکلات ادارات باشد.

image_pdfimage_print
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

اخبار

اقتصاد

فتوتیتر

تبلیغات